Fő menü
ÚVOD
O NÁS
ČLENOVIA
SPRÁVY
GALÉRIA
LINKY
FÓRUM
KONTAKTY
PARTNERI

PARTNERI A SPONZORI

OBEC ČEBOVCE 

OPENnet.sk - WEBdesign & Solution

Príjemné prekvapenie na I. Festivale vín v Čebovciach


„ Nepijeme preto, aby sme spadli, ale preto, aby sme sa povzniesli “

Posudzovanie vína ochutnávaním je veľmi ťažká práca, kladúca výrazné požiadavky na zmyslové orgány človeka.

V roku 2008 bolo založené občianske združenie Geruša, ktoré uvádza medzi svojimi prioritami obnovenie vinárskych a vinohradníckych tradícií v obci, ale najmä oživenie spoločenského života ohľadom na vinárstvo. Preto toto združenie organizovalo v dňoch 27-29. júna 2008 I. FESTIVAL VÍN V ČEBOVCIACH. Odborné hodnotenie sa uskutočnilo v priestoroch Agro-Movina s. r. o. v Čebovciach (v priestoroch bývalého vinárskeho závodu) dňa 27. júna s následnou verejnou degustáciou 29. júna v rámci XIV. Dni obce Čebovce. Členovia komisií boli vinársky odborníci, mnohí držitelia osvedčenia pre senzorické hodnotenie vín.

Degustovalo 10 renomovaných odborníkov z oblasti vinárstva, rozdelených do dvoch komisií (prvý degustátor bol zároveň predsedom príslušnej komisie):

 

Komisia č. 1

Komisia č. 2

Ing. Drahuš Oslík

Ing. Milan Hruška

Ing. Jozef Lajko

Ing. Gabriel Zsigmond

Ing. Karel Zaviačič

Ing. Peter Pál

Ing. Dušan Tuček

Ing. Matúš Ďurík

Ján Ďuriš

Ing. Vendelín Ježík


 

Posudzovanie vína ochutnávaním je veľmi ťažká práca, kladúca výrazné požiadavky na zmyslové orgány človeka. Preto patrí veľké poďakovanie všetkým degustátorom za objektívne posúdenie prihlásených vzoriek vín.

 

Prehľad výsledkov a ocenení

Táto súťaž bola zameraná najmä na hodnotenie vína z nášho regiónu a z našej obce. Preto bolo príjemným prekvapením, že z prihlásených vinárov a vinárskych závodov (18) až polovica (9) pochádzalo z Čeboviec, hoci odovzdali len 30 % z celkových prihlásených vzoriek.

Degustačné komisie zhodnotili spolu 68 vín, z toho:

  • 37 bielych

  • 4 ružové

  • 27 červených

Ďalším, a zároveň najväčším prekvapením tohto podujatia bolo, dobré umiestnenie vzoriek od domácich pestovateľov v silnej konkurencii ale najme to, že šampiónom červených vín sa stala vzorka z Čeboviec.

Organizátori ďakujú všetkým zúčastneným výrobcom vína za účasť na 1. ročníku výstavy hroznových vín „FESTIVAL VÍN ČEBOVCE 2008“, rovnako ako aj degustačným komisiám a všetkým ktorý podali pomocnú ruku a boli nápomocný pri zorganizovaní tejto akcie.

Dúfame, že aj ďalšie ročníky výstavy budú rovnako vydarené ako tento a že nás aj naďalej podporíte v myšlienke rozvíjať osvetu vinohradníctva a vinárstva v našej obci, regióne.

 

NAJLEPŠIE HODNOTENÉ VÍNA NA VÝSTAVE

ŠAMPIÓN bielych vín

Vzorka č 31- Sauvignon blanc, Výber z hrozna, ročník 2007,
Ing. Gabriel Zsigmond, Vinica

ŠAMPIÓN červených vín

Vzorka č. 30- Svätovavrinecké, kabinetné, ročník 2006,
Alexander Czafík, Sz. Fabiana 341, Čebovce

Cena starostu obce Čebovce

Vzorka č. 30- Svätovavrinecké, kabinetné, ročník 2006,
Alexander Czafík, Sz. Fabiana 341, Čebovce

Aktualizované ( 10-07-2008 15:58 )
 
< Predchádzajúci   Nasledujúci >
Open - Close
(c) 2008-2013 OZ Gerusa | Webdesign, Tvorba web stránok a internetových obchodov : OPENnet.sk